מאמרים בנושא בקרה ותקשורת

בקר כניסה - כיצד הוא יכול להועיל לעסק שלכם

מערכות בקרת כניסה נפוצות במקומות רבים בישראל ובעולם, הן מיועדות למפעלי תעשייה, לעסקים, למוסדות ציבור, לבתי חולים, לחניונים, למרכזי מסחר ולבתי מגורים, מטרתן למנוע כניסת אורחים לא רצויים ולפקח על הדלתות והשערים במתחם. בכל מערכת בקרת כניסה יש גם רכיב הנקרא בקר, ישנם דגמים המתאימים לבקרת כניסה בחיבור רשת לשתי דלתות, לארבע דלתות או יותר. ניתן לחבר את הבקר גם לשער חשמלי, ויש דגמים משוכללים ומתקדמים הכוללים פונקציות נוספות כמו כניסה בתשלום מראש, מערכת הכוללת בקר המפחית פעימות מכרטיסי קרבה ועוד.

מערכת בקרת כניסה – שימושים אפשריים

כאמור, בקר כניסה מהווה חלק מרכזי והכרחי בכל מערכת בקרת כניסה. לבקר יש מספר תפקידים, ניתן לחבר לבקר אמצעי זיהוי שונים, לכן הבקר משמש בין היתר לקריאת כרטיסי קרבה בטכנולוגיית RFID, בנוסף הבקר יכול לשמש לקריאת תגים אקטיביים גם ממרחק של 10 מ', לקריאת מדבקות NFC, לקריאת מידע המתקבל מציוד ביומטרי (בקרת כניסה עם קורא ביומטרי) וכדומה.

את הבקר אפשר לתכנת מרחוק באמצעות תוכנה ייעודית המותקנת במחשב, הבקרים המתקדמים מגיעים עם ממשק ניהול נוח וידידותי למשתמש, אפשר לשנות הגדרות של הבקר באמצעות דפדפן והקלדת ה-IP של הבקר, ללא צורך בהתקנת תוכנה ייעודית במחשב או בשרת של העסק.

כדאי לדעת כי בקר מתקדם למערכת בקרת כניסה וזיהוי כולל פונקציות מתקדמות וניתן להגדיר קבוצות משתמשים שונות, לקבוע מראש זמנים בהם עובדים או מבקרים יכולים להיכנס למקום מסוים, לקבוע אפשרות המונעת העברת תגים בין עובדים, לקוחות ומשתמשים אחרים, לקבוע מראש מנגנון המונע פתיחה של 2 או יותר דלתות במקביל ועוד.

הפונקציות הרבות והמתקדמות של בקרי ומערכות הבקרה והכניסה מאפשרות להתקין את המערכת בחניונים תת קרקעיים או מעל הקרקע, לתיחום חדרים וחללים במבנה או במפעל, למשל לצורך שמירה על חדרים נקיים וסטריליים, הבקר מתאים גם לעסקים קטנים, למשל לדלת חשמלית במשרד של חלפן כספים, ליצירת חדרים ביטחוניים בעסק ועוד.

איך בקר כניסה יכול להועיל לעסק שלך?

כבעל עסק עליך לדאוג לאמצעי מיגון וביטחון כדי לשמור על העובדים והרכוש, למנוע כניסת אורחים לא רצויים, לוודא סגירה הרמטית של חדרים מסוימים ולמנוע כניסת עובדים ללא הרשאה למקום, לפקח על הדלתות והשערים ועוד. באמצעות בקר כניסה תוכל לשפר משמעותית את המיגון בעסק, למנוע גניבות, לפקח ולעקוב אחר תנועת העובדים והמבקרים בעסק או במבנה וכדומה.

מערכות בקרת כניסה הן אמצעי מיגון איכותי ויעיל, יחד עם זאת עליך לבחור היטב את המערכת והבקר ולוודא שבקרת הכניסה מתאימה בדיוק לצרכי המיגון והאבטחה בעסק או במבנה שלך.

הכתבה באדיבות חברת IDP, החברה נוסדה בשנת 1994 ומאז ועד היום IDPמובילה את תחום מערכות הבקרה והזיהוי, כמו כן החברה משווקת ומפתחת ממירי תקשורת איכותיים, מערכות זיהוי ובקרה ועוד.