בקר טמפרטורה - ניטור טמפרטורה

בקר טמפרטורה - ניטור טמפרטורה


בקר טמפרטורה המתאים להתקנה בחדרי שרתים ומתריע באמצעות שליחת הודעת SMS או שליחת מייל, אופציה להפעלת מזגן גיבוי, התראה על הפסקת חשמל ועל הצפה.
מק"ט: IDP-T2T
בקר טמפרטורה עם מספר חיישנים המתאים להתקנה בחדרי קירור ומקררים, מתריע באמצעות שליחת הודעת SMS או שליחת מייל, כולל התראה על הפסקת חשמל.
מק"ט: IDP-T3T
חיישן טמפרטורה עם תקשורת RS485 Modbus המתאים לחיבור למגוון מערכות שונות התומכות בפרוטוקול סטנדרטי זה.
מק"ט: BP-01
חיישן טמפרטורה ולחות עם תקשורת RS485 Modbus המתאים לחיבור למגוון מערכות שונות התומכות בפרוטוקול סטנדרטי זה.
מק"ט: BP-02
חיישן טמפרטורה עם תקשורת I2C המתאים לחיבור למערכת הבקרה המודולרית של חברת TIBBO או לבקרים שונים התומכים בפרוטוקול זה.
מק"ט: CP-01
בקר טמפרטורה עם יציאת ממסר
מק"ט: IDP-1603D
חיישן טמפרטורה באורך 3 מטר, מבצע דגימה של הטמפרטורה בכל 10 שניות ומעביר אותה בתקשורת RS232. מתאים לחיבור ישיר למחשב או לבקר טמפרטורה.
מק"ט: PA-TM-R

חברת אי.די.פי משווקת מערכת בקרת טמפרטורה המתאימה להתקנה בחדרי שרתים, מקררי מזון ותרופות, חדרי קירור, חממות, לולים ועוד. פתרון בקרת הטמפרטורה שלנו מבוסס על בקר טמפרטורה מודולרי. מדובר על בקר טמפרטורה המיוצר בטאיווטן המשתלב עם תוכנת בקרה אשר פותחה על ידנו. פיתוח התוכנה שביצענו מותאם במיוחד ללקוח הישראלי, והוא כולל בתוכו תמיכה מלאה בשפה העברית - החל מממשק המשתמש, התפריטים ועד לאופציה של שליחת התראות SMS הנתמכת בעברית. כמו כן, בזמן פיתוח התוכנה שמנו דגש משמעותי על ממשק ידידותי למשתמש, כך שכל אדם ללא ידע טכני יוכל להגדיר בעצמו את המערכת המתאימה לו לביצוע ניטור טמפרטורה ואף לראות את נתוני הטמפרטורה בצורה נוחה ופשוטה מאוד.

היתרון של בקר טמפרטורה מבי IDP מתבטא במודולריות שלו מבחינת החומרה. ניתן להזמין את הבקר עם מספר חיישנים בהתאם לצורך, ולהוסיף רכיבים נוספים לצורך התראה או ביצוע אוטומציה. בין הרכיבים הניתנים להוספה: רכיב התראה על הפסקת חשמל, חיישן מגנט לדלת להתראה על דלת שנשארה פתוחה לזמן ממושך, חיישן הצפה לחדרי שרתים או מחסנים, יציאת ממסר להפעלת מזגן גיבוי, צופר חיצוני ועוד מגוון רב של רכיבים נוספים. בתור החברה שפיתחה את תוכנת הבקר, אנו יכולים לבצע שינויי תוכנה במהירות לפי דרישות הלקוח. למשל, עדכון הפעלת מזגנים שונים ברוטציה אוטומטית או על פי תרחישי טמפרטורה אופציונליים.

המשתמש יכול לראות בכל רגע נתון את הטמפרטורה הנוכחית, כולל את היסטוריית הטמפרטורה של כל החיישנים המחוברים לבקר. את זאת ניתן לעשות באמצעות פתיחת דפדפן וקלדת שם הבקר מכל מחשב או סמארטפון המחוברים לרשת (באמצעות רשת פנימית). בנוסף, ניתן לבצע חיוג לבקר מרחוק ולקבל הודעת
SMS חזרה עם הטמפרטורה הנוכחית.

לבקרי הטמפרטורה שלנו באי.די.פי, קיים מגוון נרחב של חיישני טמפרטורה שיכולים להתחבר אליהם או אל מערכות בקרה שונות הפועלות בתקשורת סטנדרטית של
TCP/IP, RS485 MODBUS, I2C, PT1000 ובתצורות תקשורת נוספות.

תפקידו של בקר טמפרטורה


בקר טמפרטורה הינו רכיב אלקטרוני חשוב מאוד במערכות קירור שונות וכן בחללים ממוזגים שיש צורך לשמור בהם על טמפרטורה ספציפית. ניתן למצוא בתעשייה שימוש משמעותי מאוד בבקרי טמפרטורה לרבות במפעלים שונים, במחסני מזון, בחדרי שרתים, במרכזים לוגיסטיים ועוד. כמובן שחשוב לבחור מראש בדגם אמין בהתאם לצרכים של הלקוח, בהתאם לאופן השימוש בבקר, בהתאם לתנאי השטח ועוד.
 
 

מהו התפקיד של בקר טמפרטורה?

 
לבקר טמפרטורה ישנו תפקיד חשוב מאוד הנוגע לשמירה על טווח טמפרטורות מוגדר מראש. הבקר רלוונטי על מנת לנטר את הטמפרטורה בחלל ממוזג או בחדר קירור, לאתר בזמן חריגות ולשלוח אות התראה כדי לאותת אם קיימת בעיה קיימת כמה שיותר מהר ולבדוק מה גרם לשינוי המדובר. הבקר משמש כמו תרמוסטט דיגיטלי. ניתן למצוא כיום דגמים מתקדמים יותר המחוברים לגופי קירור או חימום כאשר בהתאם למדידת הטמפרטורה הבקר שולח אות להפעלת מנוע השומר על הטמפרטורה הנדרשת בכל חדר.

סוגים של בקרי טמפרטורה


ניתן למצוא כיום סוגים שונים של בקרי טמפרטורה:

בקר טמפרטורה לשימוש תעשייתי הרלוונטי בעיקר עבור מקררים תעשייתיים וחדרי קירור ברשתות שיווק וחברות מזון, במקררים המיועדים לתוצרת חקלאית ועוד. הבקר שומר על טמפרטורה אחידה במקררים הללו על מנת להפחית את הסיכון בהתפתחות חיידקים במזון וכדי למנוע זיהומים על מנת שלא לפגוע בטיב ובטריות האוכל. ניתן למצוא בקרי טמפרטורה לבריכות שחייה שתפקידם הוא לשמור על טמפרטורה אחידה במי הרחצה, כמו כן, ניתן למצוא בקרים בחדרי שרתים השומרים שהשרתים לא יתחממו יתר על המידה וכן בקרי טמפרטורה הרלוונטיים לשימוש בתעשיית הדלקים.

 
 

בקר טמפרטורה רלוונטי גם עבור שימוש ביתי לצורך ויסות הטמפרטורה בחללים שונים. יחד עם זאת, השימוש הנפוץ בבקר הוא יותר בתחום התעשייה.