מאמרים בנושא טכנולוגיית RFID

הסבר על טכנולוגיית Mifare

רקע לטכנולוגיית Mifare:

Mifare היא טכנולוגיית RFID הנמצאת בשימוש רב ברחבי העולם, הכוללת קוראים ותגים של RFID בתדר של 13.56Mhz בתקן ISO 14443.
הטכנולוגיה פותחה על ידי חברת NXP כאשר הדגם הבסיסי נקרא MIFARE Classic, במשך השנים פיתחה חברת NXP סוגי צ'יפים נוספים שלכל אחד יתרונות שונים ושימושים שונים:

- MIFARE Classic-
-  MIFARE Ultralight
- MIFARE DESFire
- MIFARE Plus
-  MIFARE SAM 

יתרונות תגי Mifare לעומת תגים בתדר 125Khz:

לטכנולוגיה זו מספר יתרונות על קוראי וכרטיסי הקירבה בתדר 125Khz - את התגים בטכנולוגיית Mifare לא ניתן לשכפל, כל תג מקבל במפעל הייצור מספר סידורי הניתן לקריאה בלבד,מספר זה נקרא UID. מספר ה UID לא ניתן לשינוי ולכן לא ניתן לשכפל תגי מייפר. לעומת זאת, תגי 125Khz ניתנים לקריאה וגם לכתיבה כך שניתן לקרוא תגים אלו ולאחר מכן לשכפל אותם. יתרון נוסף לטכנולוגיית Mifare, הוא כמות המידע אשר תג הקירבה יכול להכיל. בדרך כלל ניתן למצוא תגי מייפר בגדלים של 1KB או 4KB וניתן לעשות שימושים נרחבים עם כמות מידע שכזאת. בין היתר, ניתן לבצע הורדת פעימות מתגים בכל קריאה ע"י קורא קירבה. הורדת פעימות היא הגבלת מספר כניסות לכל תג / כרטיס קירבה. ניתן למשל לגבות תשלום לכניסה בחדר כושר ולהגביל את מספר הכניסות בתג עצמו.

סוגי קוראי ה Mifare:

קטגוריית קוראי ה Mifare מתחלקת ל 2 קבוצות עיקריות :

- קוראי UID.
- קוראי סקטורים.

קורא UID (קיצור של Unique Identification Number) של תגי מייפר קורא רק את מספר התג, זהו מספר קבוע שלא ניתן לשכפול או שינוי. לעומתו, קורא סקטורים של תגי מייפר קורא את שאר המידע שנמצא בתוך התג (מידע בגודל של 1K או 4K). מידע זה מוגן לקריאה כך שרק קוראים שמוגדרים לכך מראש יוכלו לקרוא את הנתונים של הכרטיס. המנגנון עובד בעצם כמו סיסמא מוצפנת שמוגדרת בתג, ורק קוראים שמוגדרת עליהם אותה הסיסמא יוכלו לקרוא את נתוני התג.

שימושים עיקריים בטכנולוגיית Mifare:

• הורדת פעימות והגבלת מספר כניסות לכרטיס ברכבות ובאוטובוסים. בקישור זה ניתן למצוא רשימה של עשרות חברות תחבורה ברחבי העולם אשר עושות שימוש בטכנולוגיית Mifare.

• שימוש בבקרות כניסה עם רמת אבטחה גבוהה במיוחד כגון משרדי ממשלה.

• הגבלת מספר כניסות לחניונים, חדרי כושר, חדרי ספא וכדומה.

 

מה ניתן למצוא אצלנו? 

אי.די.פי מספקת מגוון סוגים של קוראי RFID בטכנולוגיית Mifare וגם מגוון סוגים של תגי RFID הפועלים בהתקן זה.

- למגוון קוראי RFID בתדר 13.56Mhz, לחצו כאן