מאמרים בנושא טכנולוגיית RFID

העידן החדש של שעוני הנוכחות

שעון נוכחות הוא אמצעי יעיל ואיכותי למעקב, בקרה וניטור של שעות העבודה והנוכחות של העובדים בעסק. בעסקים רבים יש שעון נוכחות המותקן בדרך כלל בכניסה לבית העסק והעובדים חייבים להעביר כרטיס או לקרב את התג שלהם כדי להירשם בכניסה וביציאה, כאשר במערכות מתקדמות לבקרת כניסה ונוכחות הבקר שולט גם על הדלת לכן העובד חייב לקרב את התג שלו כדי להיכנס למקום. 

שעוני נוכחות נמצאים בשימוש נרחב מזה עשרות שנים, השעון משמש בעיקר לרישום נתוני הכניסה והיציאה של העובדים, השעון מסוגל לחשב את הזכויות הנובעות מנוכחות העובדים בעסק בהתאם לסעיף 25 לחוק שעות עבודה ומנוחה, והמעסיקים נדרשים להתקין שעון נוכחות כדי לשמור על זכויות העובדים. שעון נוכחות משמש בין היתר כאמצעי מיגון נוסף בעסקים וניתן להתקין אותו לרישום כניסה לחדרים שונים בבית העסק, למשל רישום כניסה של העובד לחדר אוכל, רישום כניסת עובדים לחדר שרתים או למתקן מאובטח ועוד.

ההיסטוריה של שעוני הנוכחות


שעון נוכחות הוא פיתוח טכנולוגי של שיטת הרישום הידנית והוותיקה שנעשתה פעם בעסקים ובמפעלים גדולים. בעבר הלא רחוק העובדים נאלצו למלא באופן ידני את כרטיס הנוכחות שלהם וחשבי השכר חישבו את המשכורת של העובדים בהתאם לדיווח בכרטיס האישי. בשלב הבא החלו לצוץ שעוני נוכחות מכניים שחייבו את העובד להכניס את כרטיס הקרטון עם שמו לתוך המתקן לצורך הדפסת שעת הכניסה ושעת היציאה ממקום העבודה.

בסוף שנות ה-60 של המאה הקודמת חברת IBM פיתחה את הכרטיס המגנטי, ובשנת 1968 נרשם פטנט על שימוש בכרטיסי פלסטיק המכילים שבב. בהמשך החלו להופיע כרטיסים חכמים המכילים מעגל משולב, אלו כרטיסים מתקדמים המשמשים בין היתר במערכות כניסה, בקרה ושעוני נוכחות.

כיום, שעוני נוכחות הם כבר מזמן לא רק מכשיר ואמצעי למעקב ולניטור שעות עבודה בבתי עסק, שעוני הנוכחות החדשים הם מתקדמים טכנולוגית וכוללים פונקציות שונות המעניקות יתרונות חשובים למעסיקים. ניתן לחבר את שעוני הנוכחות המתקדמים למערכת המחשוב הקיימת בבית העסק, יש מערכות המבוססות על טכנולוגיית ענן, ובאמצעות המערכות המתקדמות ניתן להפיק דוחות ניהוליים שונים, לנטר טוב יותר את תנועת העובדים כדי לשפר תהליכים בעסק ולהגביר את הביטחון, ויש גם מכשירים הכוללים אמצעים מתקדמים כמו מנגנון ביומטרי, סורק פנים ומגוון סוגים ודגמים של תגי קירבה המבוססים על טכנולוגיית RFID.

שעוני נוכחות מתקדמים לעסקים קטנים או גדולים


הדור החדש של שעוני נוכחות מבוסס על כרטיסים מגנטיים, תגי קירבה RFID ושעוני נוכחות ביומטריים. יש דגמים ייעודיים המתאימים לעסקים קטנים ויש מערכות בקרה ונוכחות המיועדות למפעלים, לארגונים גדולים ולמוסדות כמו בתי חולים וכדומה.
 
שעון נוכחות בעלי תגי קירבה בטכנולוגיית RFID מתאים לעסקים עם מעל 5 עובדים כאמצעי בקרה ושליטה על נוכחות העובדים, המכשיר מיועד גם למתקני נופש ופנאי, למוסדות ציבור, לחניונים, לבתי מלון ועוד. שעון נוכחות מתקדם מגיע עם כלי ניהול חדשים ומעבר לניטור שעות העבודה של העובדים בארגון אפשר להשתמש בו כפתרון להקצאת משאבים בעסק, לנהל פרויקטים וזמני פגישות, לחשב אוטומטית את השכר של העובדים, לעקוב ולנתח את תנועת העובדים בעסק כדי לייעל את העבודה ולחסוך עלויות מיותרות, וניתן לקבל החלטות על סמך נתוני אמת משעון הנוכחות.