מאמרים בנושא בקרה ותקשורת

מהן מערכות שליטה ובקרה ולאיזה מטרות הן מפותחות

יש מגוון מערכות שליטה ובקרה שתפקידן לשלוט בין היתר על המעברים והפתחים במבנה בהתאם לאפיון ותנאי השטח והמוצר. את המערכות השונות אפשר לחבר בין היתר גם לחדרי פיקוד באתר הלקוח או במיקום אחר, חדרי הפיקוד כוללים את אמצעי הניטור והבקרה הנדרשים לארגון, למוסד או למבנה מסוים בו מותקנים אמצעי בטיחות, שליטה ופיקוח. המערכות המתקדמות לשליטה ובקרה מאפשרות מעקב מתקדם על הכניסות והפתחים, הן מיועדות בנוסף לשליטה במערכות בקרת כניסה, פריצה, גילוי וכיבוי אש, HMI, תקשורת מחשבים וכיוצא בזה.

אפיון כללי של מערכות מתקדמות לשליטה ובקרה

מערכות ייעודיות לשליטה ובקרה הן מערכות המסוגלות לענות על צורכי הארגון ולספק עבורו פתרון מקיף ומלא באמצעות ניטור התקנים המותקנים בסביבת הלקוח. המערכת מתקשרת ומאפשרת שליטה בהתקנים שונים כמו בקרי כניסה, חיישנים שונים כמו חיישן טמפרטורה, נתבים, שרתים, גלאי פריצה, בקרי טמפרטורה, רכיבי חומרה ואפילו אפליקציות. המערכת מתוכננת בהתאם לצורכי הלקוח ולאחר אפיון מקצועי ומעמיק, תוך התייחסות לצרכים עתידיים, ובהתאמה מלאה לתשתיות הקיימות ולצרכים העסקיים של הארגון.

תכנון ופיתוח פתרונות לשליטה ובקרה

כל ארגון או מוסד זקוק כיום לפתרונות חדשניים, איכותיים ומתקדמים לשליטה ובקרה במערכות ובהתקנים שונים במבנה. בעזרת תכנון ופיתוח מערכת בקרה מודולרית הכוללת תוכנת שליטה ובקרה הלקוח זוכה לפתרון מקיף ומותאם לצרכיו הייחודיים, לתנאי השטח והמבנה ולתשתיות הקיימות. ניתן להתאים מערכות ופתרונות שליטה ובקרה על פי מסמך אפיון שמכין הלקוח או גורם מקצועי מטעמו, אך מומלץ לפנות לחברה מקצועית ואמינה המתמחה ביבוא, תכנון, פיתוח, שיווק והטמעת מוצרי זיהוי אלקטרוניים, בקרים, ממירי תקשורת, מוצרי RFID ומערכות מתקדמות לשלטה ובקרה. החברה מבצעת אפיון מקצועי בבית הלקוח, מעניקה ייעוץ, מסייעת ללקוח לקבל החלטות נכונות ומשתלמות, תוך התייחסות למגבלות תקציב, לסיכונים אפשריים ולתרחישים שונים.


לאחר אפיון צרכים החברה מסייעת ללקוח לבחור במערכת מודולרית המותאמת לצרכיו, המערכת כוללת בין היתר תוכנת שליטה ובקרה בעלת ממשק ידידותי ונוח לעבודה. יש מערכות מתקדמות המאפשרות הפעלה מרחוק, זו מערכת הכוללת בקר אחד או יותר להפעלת מוצרים מרחוק באמצעות חיבור קבוע לרשת האינטרנט או באמצעות רשת סלולרית. 
בעזרת בחירה נכונה של מערכת שליטה ובקרה הלקוח זוכה לפתרון מקיף ויעיל, החל מהתאמת החומרה והרכיבים הנדרשים לצורך שליטה ובקרה, לדוגמה מספר חיישנים, בקרי כניסות וממסרים, דרך תכנות המערכת ועיצוב מסכי השליטה ועד ליצירת תרחישים בהתאם לדרישות הלקוח וחיבור המערכת למערכות המתממשקות עם מוצרים שונים. 

פתרון מקצועי ומותאם לצורכי הלקוח

מערכות שליטה ובקרה מתאימות לכל ארגון, עסק ומבנה, ולכול ענפי התעשייה. בין השאר המערכות מיועדות לתעשיות הבאות:
תעשיית החקלאות
תעשיית הרפואה
תעשיית המזון
חברות תחבורה ולוגיסטיקה
ערים חכמות
רשתות קמעונאיות
ניהול ציי רכב בארגונים ומוסדות
שליטה במכונות ממכר
מערכות שילוט אלקטרוני
קריאת מונים מרחוק