מאמרים בנושא בקרה ותקשורת

שמירה על טמפרטורה נכונה של מקרר תעשייתי

מוצרי מזון, תרופות ומוצרים וחומרי גלם נוספים חייבים להיות מאוחסנים היטב במקרר כדי לשמור על הטריות שלהם. בעסקים רבים מאחסנים מוצרים הדורשים אחסון בטמפרטורה קרה, לדוגמה קונדיטוריה השומרת מוצרי מזון וחומרי גלם בטמפרטורה מתאימה, חברות לייצור תרופות וכו'. את המוצרים יש לשמור בתנאי קירור הולמים, לכן העסקים חייבים לרכוש מקרר תעשייתי והם אינם יכולים לשמור על המוצרים הדורשים קירור במקרר ביתי רגיל.

כדאי לדעת כי יש מגוון דגמים של מקררים תעשייתיים בעיצובים מרהיבים, בגדלים שונים ולשימושים מגוונים, כולל מקררים פתוחים ודגמים עם חלונות זכוכית להצגת המוצרים בפני הלקוחות. כאשר בוחרים מקרר לעסק יש לאפיין את צרכי הלקוח ומומלץ לבחור רק מוצר איכותי ואמין עם טכנולוגיות מתקדמות וחיישן המבטיח שמירה על טמפרטורה אחידה וניטור מרחוק.

מהם השימושים העיקריים של מקרר תעשייתי?


המקרר התעשייתי הוא מקרר מסיבי ועמיד, הוא מסוגל לשמור על טווח רחב של טמפרטורות, הרבה מעבר לטווח הטמפרטורות שמציע המקרר הביתי. ניתן למצוא דגמים שונים של מקררים תעשייתיים בחנויות שונות (בעיקר חנויות לממכר מוצרי מזון ואוכל מבושל), מסעדות, בתי קפה, קונדיטוריות, מעדניות, אולמות וגני אירועים, בתי מלון, בתי חולים, מפעלי מזון, מרכזי הפצה של תוצרת חקלאית טרייה, מפעלים כימיים, מפעלי תרופות, רשתות שיווק למוצרי מזון ואוכל וכו'. כמו כן, מקררים תעשייתיים נמצאים במעבדות מחקר ופיתוח, במוסדות חינוך בהם מכינים ומגישים אוכל לתלמידים, בחדרי אוכל של קיבוצים, מפעלים ומוסדות ועוד.
 
כדאי לדעת כי יש דגמים עומדים ויש מבחר דגמים שוכבים, הדגמים השונים עומדים בתקנים המחייבים, והבחירה בין מקרר עומד לשוכב נעשית על ידי הלקוח ובהתאם למגלות המקום בחנות או בעסק.
 

כיצד ניתן לנטר את הטמפרטורה במקרר התעשייתי?

 
קיים מגון עצום של סוגי מזון החייבים קירור, ולכל סוג של מזון יש טמפרטורה מומלצת לאחסון המבטיח שמירה על הטריות. כך לדוגמה, מוצרי מזון כמו נקניקים, בשר טרי, בשר מבושל, עופות, נקניקיות, מוצרי חלב וביצים מחייבים קירור קבוע בטמפרטורה של 5 מעלות צלזיוס, וחשוב להקפיד גם על תקופתה האחסנה המומלצת כדי להבטיח את טריות המוצר או המזון, למנוע זיהומים ושלמור על בריאות הצרכן הסופי.  
לכן, במקרר תעשייתי עם בקר טמפרטורה ניתן לנטר בקלות, בנוחות ובזמן אמת את הטמפרטורה הקיימת במקרר. הבקר מחובר לחיישן טמפרטורות רגיש ואמין, יש דגמים של בקרים אם אפשרות לחיבור מספר חיישני טמפרטורה.
 
בקר טמפרטורה איכותי ומתקדם טכנולוגית המתאים למקררים תעשייתיים כולל רכיב סלולרי, עם אפשרות לחיבור חיישן טמפרטורה אחד או יותר. הבקר שולח הודעות SMS למשתמשים המוגדרים מראש במערכת כדי להתריע על שינוי בטמפרטורה או חריגה הדורשת התייחסות נכונה. ניתן להגדיר סף עליון וסף תחתון לטווח הטמפרטורות, יש אפשרות השהייה לשליחת ההתראה, ובהתאם לדגם הבקר ניתן לקבוע אנשי קשר, בבקר מתקדם יש אפשרות להגדיר עד 16 אנשי קשר.
 
חשוב לציין כי בקר טמפרטורה ייעודי המתאים למקררים תעשייתיים חייב להיות עמיד ומתקדם טכנולוגית כדי להבטיח קירור נאות ונכון למוצרים השונים המאוחסנים במקרר. ניתן לנטר את הטמפרטורה גם מרחוק באמצעות כניסה לממשק הבקר (חיבור לאינטרנט), בדרך כלל באמצעות הדפדפן המותקן במחשב. הבקר הסלולרי כולל כתובת IP ובאמצעות הקלדת הכתובת ניתן להגיע לממשק הבקר, לנטר את הטמפרטורה במקרר, לעקוב אחר התראות שנשלחו ועוד. יש בקרים שאפשר להתקשר אליהם כדי לקבל את הטמפרטורה במקרר התעשייתי. הבקר מכיל זיכרון גדול לצורך שמירת מדדי הטמפרטורה, אך יש להגדיר כל כמה זמן לשמור את הנתונים.