מאמרים בנושא בקרה ותקשורת

פתרונות חימום לתעשייה

החורף מגיע ובהתאם לירידת הטמפרטורות עולה הצורך להתכונן אל העונה הקרה והמורכבת בשנה מכל הבחינות. בעלי עסקים ומפעלים רבים מחפשים בימים אלו פתרונות חימום לתעשייה לחימום החלל בעונה הקרה, ולשמחתם יש לא מעט כאלו אשר יספקו להם את הפתרונות הנדרשים. 

כיצד יש להיערך לקראת בואו של החורף  מבחינה תעשייתית?


כאשר מתקרב החורף, עסקים רבים ממהרים לעשות סגירת חורף, הליך העולה בין עשרות למאות אלפי שקלים ומאפשר לא לאבד מקומות ישיבה בתקופת החורף, גם כאשר יש מזג אוויר סוער במיוחד. לעיתים עושים סגירה קלה וזולה מברזנטים או אוהל, אך לרוב סגירת החורף תהיה מאלומיניום או מחלונות זכוכית. את סגירות החורף לרוב מפרקים בקיץ היות והעיריות אינן מאפשרות להשאיר בשטח הציבורי את סגירת החורף בתקופת הקיץ, ומכאן שמם. 

מהם מנגנוני החימום שיש לנקוט במקומות בהם לקור יש משמעות מבחינת תפוקה ותוצרת?


ראשית, לאטום ככל הניתן את החלונות והקירות של המפעל. על פי רוב מומלץ להקפיד על רמת תחזוקה גבוהה של המפעל בכל עונות השנה ובכדי להימנע ככל הניתן מתרחישים כדוגמת תאונות עבודה, התמוטטות קירות בעקבות גשמים ורוחות עזות שיביא איתו החורף. כשמגיעה העונה חשוב לרענן נהלים בקרב העובדים - לבוש חם ככל הניתן, הקפדה על בטיחות וכו'. ככל שקר יותר, כך קשה יותר לתפעל מכשירים טכנולוגיים ותעשייתיים שמחווטים לפעול בטמפרטורות מסוימות מאוד - לא מעלה אחת יותר ולא מעלה אחת פחות. התפוקה עלולה לרדת בהתאם לטמפרטורת המפעל, לפיכך חברתנו ייצרה מספר מכשירים שמטרתם הבלעדית היא לשלוט בטמפרטורת החדר או המפעל, תוך התאמה לצרכי לקוחותינו ואופי העסק שלהם. 

מומלץ לרכוש בקר טמפרטורה על מנת לווסת ולנטר ככל הניתן את הטמפרטורה בתוך תחומי המפעל, מבחינת בטיחות העובדים והמתקנים שבתחומיו. כמו כן, קיימים פתרונות נוספים מטעמנו כדוגמת חיישני טמפרטורה וסנסורים, כדוגמת חיישן הצפה קווי המותאם לזיהוי נזילות מים בחדרי שרתים, מחסנים וכדומה ובקר טמפרטורה עם יציאת ממסר המתאים למפעלים ולתעשייה. 


פתרונות חימום יעילים נוספים לתעשייה


מפזר חום תעשייתי - יתרונם הגדול של מפזרי החום התעשייתיים הוא עוצמת החום האדירה שכל אחד מהם מפזר ביחס לגודלו. בעזרת מפזר חום תעשייתי בודד וקומפקטי ניתן לחמם חלל תעשייתי גדול. מפזר החום מספק עוצמת חימום שוות ערך לתותח סולר קטן, אך הוא שקט יותר ועובד על חשמל בלבד. מפזר החום עובד על חשמל תלת-פאזי ומצריך היערכות מתאימה של תשתית חשמל. מפזרי חום תעשייתים הם פתרון מעולה לחללים גדולים וסגורים. 

תותחי סולר - תותח סולר מגיע לרוב עם מאוורר צנטריפוגלי עוצמתי המקנה לו יכולת פיזור חום מעולה לאוויר החם אותו מפזר התותח. התותח עובד על הצתה חשמלית של חומר בערה ומצריך חיבור מיכל סולר חיצוני אל התותח, מה שלעיתים מהווה עבורו חסרון. תותח סולרי בנוי ומעוצב לניוד נוח שמאפשר לו לתת מענה באוהלים המוקדמים למטרות אירועים ארעיים. 

גופי חימום אינפרא-אדום - מחממי אינפרא אדום זמינים עם תכונות ויתרונות שונים, כל אחד למטרה מסוימת. תנורים אלה שונים בדרך כלל אחד מהשני במונחים של אורך גל הקרינה הנפלטת מהם, טמפרטורת הפעלה, יעילות, עמידות ותפוצה בשוק כמו גם עלות. הם גם עשויים להשתנות בהתאם לשימוש שלהם לגודל הלהבה וצריכת החשמל. בניגוד לחימום מסורתי שבו האובייקט צריך להיות מחומם כשהוא חשוף ישירות למקור החום, חימום אינפרא אדום מאפשר חימום באמצעות קרינה, לא משנה כמה רחוק האובייקט ממקור החום. 

בקר טמפרטורה לחדר שרתים - פתרון בקרת טמפרטורה לחדר שרתים המכיל מודם סלולרי לדור 3. הבקר מתריע באמצעות שליחת הודעת SMS למספר משתמשים על חריגה בטמפרטורה שהוגדרה. הכניסה לממשק ההגדרות של הבקר מתבצעת ע"י הקלדת כתובת ה- IP של הבקר בכל דפדפן מכל מחשב\סמארטפון ברשת (מוגן בסיסמא). ניתן לצפות בכל רגע נתון בטמפרטורה הנמדדת באמצעות ממשק WEB ייעודי בדפדפן או על ידי קבלת חיוג לבקר וקבלת הטמפרטורה ב- SMS חוזר. לבקר יש זכרון לשמירת לא פחות מ-  61,000 נתוני טמפרטורה והצגתם בממשק וניתן להציג את הנתונים על גבי גרף או להוריד אותם לקובץ CSV. 

חימום תת רצפתי – אפשר לחמם מפעלים ומבנים תעשייתיים ומסחריים באמצעות מערכות לחימום תת רצפתי, אלו מערכות חסכוניות, יעילות ואפקטיביות לחימום אחיד של חללים גדולים, עם אפשרות לבקרה ולהפעלה מרחוק.

ישנם פתרונות רבים בעידן הדיגיטלי והטכנולוגי לחימום העסק והמפעל בימים הקרים, ולשמחתנו מדובר במנעד רחב של אפשרויות ממגוון רחב של גופים וחברות המספקות את שירותים אלו לכל המעוניין וזקוק לכך